Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Zorlu Center Teras Evler
R1 Blok, No: 111
Beşiktaş/İSTANBUL
+90212 269 92 10
info@assessment.com.tr
Uzmanlıklarımız
Yönetici Adayı Her yıl binlerce üniversitesi öğrenci mezun olmakta ve iş dünyasına katılmaktadır. İçeriden terfi yöntemiyle yönetsel pozisyonlarını dolduran firmalar ya da sürekli büyüyen firmalar, gelecekteki açık pozisyonlarını dikkate alarak mezun olmakta olan bu öğrenci kitlesi içerisinden yetiştirmek üzere kendilerine en uygun ve potansiyeli yüksek olanları seçmek için çaba sarf etmektedir.

Yeni mezunların değerlendirilmesinde temel sorun; tümüyle birebir görüşme yapılamayacak sayıda adayın firmaya başvuruda bulunuyor olması ve adayların elenmesinde özgeçmiş ya da öğrenim bilgilerinin (mezun olduğu üniversite, not ortalaması gibi) potansiyeli yüksek adayları belirlemek için yeterli olamamasıdır. Bu nedenle firmalar, mülakat sürecine dahil edecekleri az sayıda adaya ulaşmak için öncelikle adaylarını bir ya da birden fazla değerlendirme aracıyla bir ön elemeye tabi tutmak ihtiyacı duymaktadır. Ön eleme sonrası kullanılan değerlendirme yöntemleri ise, yeni mezunlar içerisinden firmaya değer katacak yüksek potansiyele sahip adayları ve adayların hangi alanlarda (örneğin bir banka için Hazine, Krediler, Pazarlama gibi) çalışmaya uygun olduklarını belirlemeyi amaçlamaktadır.
Değerlendirme Araç Önerileri
Bu web sitesinde size daha iyi hizmet sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Kişisel Bilgilerin Korunması sayfasında bulunan çerezler bölümünü inceleyebilirsiniz.
x