Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Zorlu Center Teras Evler
R1 Blok, No: 111
Beşiktaş/İSTANBUL
+90212 269 92 10
info@assessment.com.tr

Kuruma Özel Yetenek Testi Geliştirme

Kuruma Özel Yetenek Testi Geliştirme

Kuruma özel yetenek testleri, pozisyona özel testlerden farklı olarak firmayla ilgili unsurları içeren testlerdir. Testte adayın işe girdiğinde deneyimleyebileceği, gerçekte yapılan işe çok benzer içerikte sorular kullanılmaktadır. Bununla birlikte, kişinin soruları çözmek için mesleki bilgiye ve iş deneyimine sahip olması gerekmemektedir

Kuruma özel yetenek testi geliştirme süreci 4 aşamadan oluşmaktadır
Aşamalar
Görev Analizi Kurumun değerlendirilmesini istediği görev için gereken yetenekler belirlenir. Bu kapsamda çalışanın kendisi ve ilk yöneticisi ile görüşme gerçekleştirilir.
Soru Üretimi Kuruma özel unsurlar ve kurumda hakim olan iş yapma tarzı dikkate alınarak bütünüyle kuruma ve göreve özgü görünüm geçerliliğine sahip sorular üretilir.
Geçerlilik ve Güvenilirlik Analizleri Denekler üzerinde uygulamalar yapılarak geliştirilen test için istatistiksel yöntemlerle geçerlilik ve güvenilirlik analizleri gerçekleştirilir.
Kuruma Özgü Norm Çalışması Kuruma özgü normların oluşturulması amacıyla test, mevcut çalışanlar üzerinde uygulanır ve test sonuçları çalışanların iş performansıyla ilişkilendirilir.
Bu web sitesinde size daha iyi hizmet sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Kişisel Bilgilerin Korunması sayfasında bulunan çerezler bölümünü inceleyebilirsiniz.
x