Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Zorlu Center Teras Evler
R1 Blok, No: 111
Beşiktaş/İSTANBUL
+90212 269 92 10
info@assessment.com.tr
Eğitimler

Talogy Yetkinlik Bazlı Mülakat Eğitimi

Yetkinlik bazlı mülakat, yetkinlikleri değerlendirmeye yönelik gerçekleştirilen yapılandırılmış bir mülakat türüdür. Araştırmalar, yapılandırılmış mülakatların, yapılandırılmamış olanlara kıyasla adayın gelecekteki iş performansını tahmin etmede iki kat daha fazla etkin sonuç verdiğini göstermektedir. Bu eğitim, katılımcıların etkin bir biçimde Yetkinlik Bazlı Mülakat gerçekleştirebilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Assessment Systems olarak, global iş ortağımız Talogy tarafından alanında referans olarak kabul edilen Talogy Competency Based Interview eğitimini veriyoruz. Eğitime katılanlar, eğitimin sonunda gerçekleştirilecek sınav sonucunda başarılı olmaları halinde, İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı uluslararası geçerliliğe sahip sertifikaya sahip olmaya hak kazanmaktadır.

Eğitimin Hedefleri

Eğitim sonunda katımcılar; Yetkinlik Bazlı Mülakatın amacını ve temel ilkelerini açıklayabilecekler, Mülakata hazırlık yapmak için uygun araçları kullanmayı ve mülakat öncesinde soracakları soruları belirlemeyi öğrenecekler, Yetkinlik Bazlı Mülakat tekniklerini kullanabildiklerini çeşitli uygulamalar eşliğinde ortaya koyabilecekler, Yetkinlik Bazlı Mülakat boyunca veri toplamayı, verileri sınıflandırmayı ve buna göre değerlendirme yapmayı uygulamalı olarak gerçekleştirecekler.

Kimler Katılabilir?

İnsan Kaynakları profesyonelleri, mülakatlarında yetkinlik bazlı sorular da sormak isteyen yöneticiler ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyen bireyler.

Süre

Eğitim 2 gün sürmektedir.
Katılım için formu doldurunuz.
Bu web sitesinde size daha iyi hizmet sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Kişisel Bilgilerin Korunması sayfasında bulunan çerezler bölümünü inceleyebilirsiniz.
x