Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Zorlu Center Teras Evler
R1 Blok, No: 111
Beşiktaş/İSTANBUL
+90212 269 92 10
info@assessment.com.tr
Katılımcılara Özel
Katılımcılara Öneriler Değerlendirme ve Gelişim Merkezi’ne davet mi edildiniz? Aşağıdaki bilgilendirmelerden ve videolardan faydalanabilirsiniz.
Uygulamalarda kendiniz gibi davranmanız önemlidir.
Kendinizi farklı birisiymiş gibi göstermeye çalışmayın. Farklı biri olmaya çalışmak Danışmanın hakkınızda yapacağı değerlendirmeleri olumsuz yönde etkileyecektir.
Çalıştığınız kurumdaki kuralları ve prosedürleri unutun.
Egzersiz içeriklerinde yer alan kurum şu an sizin çalıştığınız kurum değildir, lütfen bunu unutmayın. Tüm içeriklerde hayal ürünü firmalarda çalışıyor olacaksınız ve hayal ürünü görevleriniz olacak.

Sizden istenen egzersiz içeriğinde belirtilen kurallar dahilinde çözüm üretmenizdir. Bu yüzden kurumunuzda geçerli kuralları dikkate alarak hareket etmemelisiniz. Örneğin firmanızda Ar-ge bölümü olabilir ama egzersiz içeriğindeki firmanın Ar-ge bölümü olduğu yazmıyorsa böyle bir bölüm varmış gibi davranmayın. Benzer şekilde, egzersiz içeriğinde “firmaya kesilen faturalar önce yöneticiye onaylatılır, sonra muhasebe bölümüne iletilir” şeklinde bir bilgi yer almıyorsa, sizin firmanızda iş akışı bu şekilde olduğu için aynı iş akışının egzersizdeki firma için de geçerli olduğunu varsayarak hareket etmeyin.
Varsayımlarda bulunmayın; ama çıkarımlar yapabilirsiniz.
Egzersiz içeriğinde size verilmemiş bir bilgiyi sanki varmış gibi düşünmeyin. Örneğin; egzersizde böyle bir bilgi olmadığı halde “müşterilerle ilgili yakın zamanda anket yapılmış ve kadın tüketiciler bu ürünü çok beğenmişler” demek gibi.

Egzersiz içeriğinde size verilmiş bilgileri kullanarak dolaylı çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Örneğin; egzersizde müşteri profilinin A grubunda yer aldığı bilgisi paylaşılmışsa, “müşteri kitlesinin gelir düzeyi yüksek; ikinci bir televizyonları zaten vardır.” demek gibi.
Başkalarından duyduklarınızı dikkate almayın.
Uygulamaya gelmeden, daha önce uygulamaya girmiş arkadaşlarınızla görüşmüş olabilirsiniz. Onlardan edindiğiniz bilgilere göre hareket etmeniz sizi siz olmaktan alıkoyar ve olumsuz değerlendirilmenize yol açar.

Geribildirim seansları dahil süreç boyunca kimse egzersiz bazında şu davranışınız doğruydu ya da yanlıştı şeklinde bir bilgilendirme almamaktadır. Dolayısıyla arkadaşlarınızın sizi yönlendirmesi bütünüyle kendi algıladıkları doğrular ya da yanlışlara göredir.

Unutmayın egzersizlerde doğru ya da yanlış yok, sizin neyi nasıl yaptığınız ve nasıl gerekçelendirdiğiniz önemli. Arkadaşlarınızın yönlendirmesi sizi onlarla aynı yanlışları yapmanıza yol açar.

Değerlendirme ve Gelişim Merkezinde değerlendirmeler davranışların neden ve nasıl sergilendiği dikkate alarak yapılmaktadır. Bu nedenle arkadaşlarınızdan tavsiye alarak hareket ettiğinizde, ezbere dayalı davranışlar sergileyip doğal olamayacağınız için olumsuz değerlendirilirsiniz.
Bilgilendirme kitapçığında her bir egzersize özel yazılmış önerileri okuyun.
Site üzerinde yer alan ve uygulama günü size verilecek olan bilgilendirme kitapçıklarında her bir egzersiz için öneriler yer almaktadır. Egzersizlere girmeden önce ilgili egzersize ait verilen önerileri dikkate almanız uygulamada daha iyi bir performans sergilemenize yardımcı olacaktır.
Bu web sitesinde size daha iyi hizmet sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Kişisel Bilgilerin Korunması sayfasında bulunan çerezler bölümünü inceleyebilirsiniz.
x