Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Zorlu Center Teras Evler
R1 Blok, No: 111
Beşiktaş/İSTANBUL
+90212 269 92 10
info@assessment.com.tr
Katılımcılara Özel
Yetenek Testine Gireceklere Öneriler Mailinize bir yetenek testi davet linki mi geldi? Aşağıdaki önerileri okuyun. Yetenek testlerinde zamana karşı yarışılması esastır. Bu nedenle tüm sorularının yanıtlanamaması doğaldır; çünkü testin süresi testin ortalama tamamlanma süresinden kısadır. Bu yüzden testi alan kişinin zamanı etkin kullanması önem taşır. Bir sorunun üzerinde 4-5 dakika harcıyorsanız, en az 2 soru daha az çözersiniz. Çözemediğiniz soruyu bırakıp diğerine geçmelisiniz.

Assessment Systems Yetenek Testleri genellikle farklı türden soruları (sayısal, sözel gibi) bir arada yer içerir. Bu nedenle mutlaka her tür sorudan soruyu çözmelisiniz. Sadece güçlü olduğunuzu düşündüğünüz soru türlerini çözerseniz, çözmediğiniz boyutta düşük puan alırsınız ve test sonucunda başarısız sayılabilirsiniz.

Test uygulaması sonucunda başvurdukları firmadan olumsuz yanıt almanız her zaman testte başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Eğer başvurduğunuz firma çok sayıda başvuru almışsa ve az sayıda adayı sürecine dahil etmek istiyorsa test başarısı için kullanılan baraj puan yüksek tutulur. Bu nedenle test aşamasından geçemeyenlerin tam anlamıyla başarısız oldukları söylenemez; sadece onlardan daha başarılı olanlar seçilmiştir.

Eğer başvuruda bulunduğunuz firma Assessment Systems Yetenek Testleri ile sizi değerlendirecekse, uygulama öncesinde deneme sorularını çözerek performansınızı test edebilirsiniz. Böylece hem soruları önceden deneyimleme, hem de süreç ve puanlama sistemi hakkında bilgi sahibi olma olanağınız olur. Bu amaçla müşterilerimiz için hazırladığımız Facebook uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bu firmalara başvurmuyor olsanız bile, eğer başvuruda bulunduğunuz firma Assessment Systems Yetenek Testlerini kullanıyorsa sorularımızı deneyimleme imkanınız olacaktır.

Denizbank
Bu web sitesinde size daha iyi hizmet sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Kişisel Bilgilerin Korunması sayfasında bulunan çerezler bölümünü inceleyebilirsiniz.
x