Saville Consulting

Saville Consulting, 2004 yılında Profesör Peter Saville (öncesinde SHL’nin kurucusudur) tarafından kurulmuş uluslararası bir psikometrik ölçme ve değerlendirme firmasıdır. Kurumlara işe alım ve yetenek yönetimi süreçlerinde yetenekleri belirleme ve geliştirme konusunda yardımcı olan Saville Consulting bu amaca hizmet eden birbiriyle entegre ve esnek ölçme ve değerlendirme araçlarına sahiptir. Titizlikle geliştirilmiş, iş benzeri içeriğe sahip ve online olarak kullanılabilen bu araçlar 80’in üzerinde ülkede ve 35 farklı dilde kullanılmaktadır.

Saville Consulting psikoloji, yönetim danışmanlığı ve bilgi teknolojileri alanlarında uzmanlığı yüksek yeteneklerin işe alımı, geliştirilmesi ve değerlendirmesi konusuna odaklanmış kişilerden oluşan bir ekibe sahiptir. Saville Consulting ekibinde yer alan herkes müşteri hizmetlerini ortak değer olarak benimsemiş ve inovasyona ve araştırmaya tutkuyla bağlı kişilerdir.

Saville Consulting’in hizmet sunduğu firmalar arasında BP, Jaguar Land Rover, Siemens and Vodafone gibi sektöründe öncü çok sayıda uluslararası firmalar yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için www.savilleconsulting.com