Sanal Değerlendirme Merkezi Nedir?

Sanal Değerlendirme Merkezi, adayın yetkinliklerinin online bir platform üzerinde iş benzeri egzersizler ile değerlendirilmesini sağlar. Bireyin potansiyelini belirlemek ve iş performansını tahmin etmek konusunda diğer değerlendirme yöntemlerine göre çok daha yüksek bir güvenilirliğe sahiptir.

Sanal Değerlendirme Merkezi, işe alım ve terfi süreçlerinde ve de eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde kullanılır. Adayın ilgili pozisyon gereği kullanması beklenen verilerin ve iş ortamında karşılaşabileceği durumların benzerleri kullanılarak geliştirilen egzersizler sayesinde adayın ilgili pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere uygunluğu değerlendirilir. Yetkinliklerin iş benzeri egzersizler kullanılarak değerlendirilmesi, adayın iş performansını ve pozisyona uygunluğunu tahmin etmek için diğer değerlendirme yöntemlerinden çok daha güvenilir sonuçlar sunar.

Sanal Değerlendirme Merkezi’nde adaylar, egzersizlere online aday platformu üzerinden ulaşır. Adayların gerçekleştirdiği işlemler sistem tarafından kaydedilir ve değerlendirici platformu üzerinde uzman değerlendiriciler tarafından değerlendirilir. Böylelikle Sanal Değerlendirme Merkezi, farklı lokasyonlardaki aday gruplarının, zaman ve maliyet açısından etkin bir şekilde değerlendirilmesini sağlar.