Katılımcılara Özel

Eğer çalıştığınız ya da iş başvurusu yaptığınız kurum tarafından Değerlendirme ya da Gelişim Merkezine davet edildiyseniz ya da size kişilik envanteri ya da yetenek testi uygulanacaksa, süreç ya da araçlar hakkında bu sayfalardan bilgi edinebilirsiniz

Yetenek Testleri

Yetenek testleri, bireylerin zihinsel becerilerini değerlendirmek amacıyla kullanılan araçlardır. Testlerin içeriğinde doğru ya da yanlış yanıtları olan çeşitli sorular yer alır. Sorular belirli bir zihinsel beceriyi ölçmeye yönelik olabileceği gibi farklı zihinsel becerileri ölçen farklı tür sorulardan oluşabilir.

Kişilik ve Yetkinlik Envanterleri

Kişilik ya da Yetkinlik Envanterleri bireyin kişilik özellikleri ya da sahip olduğu yetkinler hakkında bilgi sahibi olabilmek amacıyla kullanılır. Envanter içeriğinde çeşitli davranışları ne kadar sıklıkla sergilediğinizi belirlemeye yönelik hazırlanmış ifadeler yer alır.

Sık Sorulan Sorular

Değerlendirme ya da Gelişim Merkezi ya da kişilik envanteri ya da yetenek testi uygulamalarıyla ilgili başka katılımcıların sordukları sorulara verdiğimiz yanıtları buradan inceleyebilirsiniz.

Devam