Basında

10.01.2017

Türkiye'de Satışçılar Sınırlı Bir Profil Çiziyor
Kariyer Dergi

Satış yetkinlikleri envanteri aracılığıyla yaptıkları araştırma sonucunda Türkiye'deki satışçı profillerinde farklı olumlu, olumsuz ve sınırlı yönlerin ortaya çıktığını ifade eden Assessment Systems Kurucu ve CEO'su Levent Sevinç, önemli verileri paylaşıyor.

Haberi İndir
05.01.2017

2017'de İK'ya Yön Verecek 3 Trend
Turkishtime

2017'de insan kaynakları profesyonellerinin gündeminde 3 konu yer alıyor olacak: 1- Çalışan deneyiminin iyileştirilmesi. 2- Performans değerlendirme sistemlerinin yeni kuşağın özelliklerine uygun bir biçimde revize edilmesi. 3- Dijitalleşme ile işe alım süreçlerinde veri temelli yaklaşımların benimsenmesi...

Haberi İndir
26.12.2016

İK Alanında Testler Online Ortamdan Mobil Ortama Taşınıyor
Mall&Motto

Kurucu ve CEO'muz Levent Sevinç, perakende sektörüne yönelik İK çözümlerimizi ve İK ile ilgili son trendleri Mall&Motto dergisine verdiği röportajda anlattı.

Haberi İndir
06.12.2016

Geleceğin CEO'sunun 5 Özelliği
Turkishtime

Başarılı şirketlerin ortak özelliği, gelecekte lider konumuna gelme potansiyeline sahip kişileri kendilerine çekmek, onları elde tutmak ve geliştirmek konusunda yoğun bir çaba sergilemeleridir. Bu tür şirketlerde tepe yöneticinin ana gündem maddelerinden biri çoğu zaman, liderlik potansiyeli olan kişileri belirlemek ve onların gelişimine yönelik yatırım yapmaktır. Şirket ancak bu şekilde gelecekte rekabet avantajını koruyabilir ya da artırabilir.

Haberi İndir
30.11.2016

Telekomünikasyon Alanında Kariyer Yapmak İsteyen Gençlerin Geleceği Riske Ediliyor
Business News

Yetenek yönetimi ve işe alım süreçlerinde ölçme ve değerlendirme konusunda, Türkiye’de önde gelen birçok firmanın çözüm ortağı olan Assessment Systems tarafından yeni mezunlar, yüksek lisans öğrencileri ve üniversitelerin 4. sınıflarında öğrenci olan gençlere uygulanan testte adaylar; sözel yetenek, sayısal yetenek, dikkat ve analitik düşünme açısından değerlendirildi. 2013 - 2016 yılları arasında yapılan çalışmada yaklaşık 3.000 adayın genel yetenek testi sonuçları kullanıldı.

Haberi İndir
23.10.2016

Bizi Asıl Şaşırtacak Değişim, Çalışanlarda Aranan Kritik Yetkinliklerde Yaşanacak
Businessweek

Büyük Veri’nin daha fazla sektöre etki etmesi ile veri analistliğinin önemi daha da artacak. Bunun yanı sıra bilgisayar eksenli tüm işlerde talebin artacağını tahmin etmek zor değil. 

Haberi İndir
19.10.2016

Analitik Becerilerde ve Sözel Yeteneklerde Eksiklikler Var
BT Haber

Telekomünikasyon ve iletişim teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyen yeni mezunları değerlendirmek üzere Assessment Systems tarafından 4 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen genel yetenek testi sonuçları incelendi. Buna göre, genç yeteneklerin çoğu, testin sözel yetenek ve analitik düşünme boyutlarında sınıfta kalıyor. 

Haberi İndir
17.10.2016

Eğitim Sistememiz Başarıyı Skor Üzerinden Tanımlıyor
Hürriyet Kampüs

Kısa süre önce mezunlar ve şirketlerin iş uyumlulukları ile ilgili bir araştırmanın sonuçlarını yayınlayan Assessment Systems, şirketlerin nitelikli çalışan bulma konusunda yeni mezunlar ile ilgili çektiği sıkıntılar adına önemli bilgilere ulaştı. Üniversite öğrecileri ve yeni mezunların kariyer yolculuklarına ışık tutması açısından büyük öneme sahip araştırmayı ve sonuçları şirketin kurucusu ve CEO'su Levenç Sevinç ile konuştuk. 

Haberi İndir
10.10.2016

Eleman Bulmanın Çağdaş Yöntemi Psikolojik Ölçme ve Değerlendirme
The Brand Age

Bir CEO çok yetenekli biri olabilir ama yeni yöneticiyle uyum sağlamayı başarmak ayrı bir mesele. Ortada gerçekten uyum var mı, bakmak gerekir. Bazı insanlar sizin yeteneklerinizi, sahip olduğunuz potansiyelinizi çok daha güzel ortaya çıkarmanıza yol açarken bazıları bunu söndürür. 

Haberi İndir
05.10.2016

Enerji Sektöründe Nitelikli İnsan Kaynağı Sıkıntısı Var
Gas&Power

Assessment Systems Kurucusu ve CEO'su Levent Sevinç ile Assessment Systems'ın kuruluşunu, faaliyet alanlarını ve enerji sektöründeki insan kaynağı ve istihdam sorununu konuştuk.

Haberi İndir